Otomatik borç uyarısı modülü ile şunları yapabilirsiniz:
1. Ödemesini geciktirmiş müşterileri ve borç durumlarını listeleyebilirsiniz.
2. Seçtiğiniz borçlulara otomatik SMS / Eposta gönderimi yapabilirsiniz. Gönderimler ücretsizdir.
3. Borçlu müşteri mesajdaki linki tıklayarak tarih ve tutar girer, böylece size ödeme sözü verir.
4. Kime ne zaman mesaj gitmiş, verilen ödeme sözü ve diğer detaylar müşteri sayfasından takip edilebilir.

YENİ BORÇ UYARISI TANIMLAMA

Borç uyarısı modülü menüde görünmüyorsa turuncu düğmeye basınız.

Menü tasarım penceresinde turuncu kalem düğmesi ile modülü aktifleştirin.

Menüyü tıklayın ardından Yeni Ekle düğmesine basın. Öncelikle gönderim türünüzü seçin. SMS veya Eposta ile otomatik borç uyarı gönderimi yapabilirsiniz.

Sonraki sayfaforward

BORÇLU MÜŞTERİLERİN LİSTELENMESİ

Filtreleme için önce en az borç tutarını yazın, örnekte borcu en az 100 TL olanlar listelenecek. Ardından gün sayısını seçin. Örnekte 30 girilmiş yani uyarı gitmesi için fatura 30 günden daha eski olmalı.

Gönderdiğiniz borç bildirimleri müşteri tarafından cevaplanmazsa sistem ikinci uyarıyı gönderir. İkinci uyarının zamanını seçiniz.

Sarı kutudaki linki tıklayarak girdiğiniz tutar ve vadeye uyan borçlu müşterileri listeleyin. Ayrıca uyarı gidecek veya gitmeyecekleri görebilirsiniz. Sistemi çalıştırmak için sayfayı KAYDEDİN.

Kırmızı işaretliler için MÜŞTERİ SAYFASINDA resimdeki alana cep telefonu / eposta adresi girmeniz gereklidir. Bu alan boş ise gönderim yapılmaz.

Sonraki sayfaforward

EPOSTA BORÇ UYARI SİSTEMİNİN ÇALIŞMASI

Menüyü tıkladığınızda tanımladığınız otomatik uyarıları görebilirsiniz. Aynı anda hem SMS hem de Eposta uyarısı tanımlayabilirsiniz.

Sistem hergün borçluları listeler ve eğer daha önce uyarı gitmemişse otomatik uyarı gönderir. Bu resimde örnek eposta uyarısı görünüyor. Firma adınız konu kısmında ve mesajın sonunda yer alır.

Borçlu epostadaki linki tıkladığında tepede firma logonuzun ve adınızın yer aldığı sayfa açılır. Borçlu buradan ödeme sözü için tarih / tutar bilgisi girer.

Sonraki sayfaforward

SMS BORÇ UYARI SİSTEMİNİN ÇALIŞMASI

SMS uyarı yönteminde eğer daha önce gönderilmediyse otomatik olarak bu mesaj gönderilir. Müşteri SMS'teki linki tıklar ve açılan sayfadan ödeme sözünü girer. Firma adınız SMS'te ve sayfada görünür.

Müşterinin verdiği ödeme sözünün detayı müşterinin sayfasında görünür. Böylece kime ne zaman uyarı gitmiş, müşteri hangi tarih için ne kadar ödeme sözü vermiş, tüm detaylar izlenebilir.

Başa dönrefresh

mybasiccrm.com